top of page

Przeniesienie numeru do innej sieci - analiza raportu UKE I kwartał 2021




Według raportu dotyczącego przenoszenia numerów opublikowanego przez Urząd Komunikacji Elektronicznej wynika, że w pierwszym kwartale 2021 r. klienci przenieśli ponad 400 tys. numerów między operatorami. Jest to wartość bliska średniej co oznacza, że zamknięcie gospodarki nie miało większego wpływu na ilość przeniesień. Rozbijając tą ilość na miesiące, najwięcej było w lutym – 142 tys. w styczniu 135 tys. natomiast najmniej było w marcu – 122 tys.





Biorąc pod uwagę największych operatorów komórkowych pierwsze miejsce zajmuje Orange z dodatnim bilansem ponad 30 tyś numerów, tak dobry wynik jest spowodowany jednorazową migracją 21 tys. numerów z Plusa do Orange. Co warto zauważyć to jedyny operator z wielkiej czwórki, który zanotował wynik dodatni. Dotychczasowy lider Plus zakończył bilans aż 18 tys. numerów na minusie. Podium zamyka T-Mobile z prawie 3 tys. numerów na minusie. Tradycyjnie najwięcej Klientów traci Play. Abonenci tej sieci przenieśli 129 tys. numerów do konkurencji, w bilansie daje to ponad 52 tyś numerów na minusie. Taka tendencja w przypadku fioletowego operatora utrzymuje się prawie od półtora roku.



Na tle wielkich operatorów Premium Mobile okazuje się zajmować zaszczytne drugie miejsce z bilansem dodatnim w wysokości 13198 numerów. Wartość ta jest nieco wyższa od średniej kwartalnej dla tej sieci, co sugeruje że coraz więcej klientów wybiera tą sieć.



Całkiem niezłym wynikiem może się pochwalić również UPC z bazą klientów powiększoną o prawie 7 tys. numerów. Podium wśród operatorów wirtualnych zamyka Otvarta z bilansem dodatnim prawie 4 tys.






Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Kommentarer


bottom of page