top of page

Sieć 5G - kibicowanie i doznania na zupełnie nowym poziomie?Kibice sportowi to prawdziwi pasjonaci. Czy to na stadionie, czy na kanapie, fani wymagają jak najpełniejszych wrażeń. Zarówno dla kibiców, jak i sportowców, zaawansowane technologie wzbogacają sportowe doznania. Przybliżają one widzów do akcji i tworzą nowe, wciągające doświadczenia, aby pokazać zaangażowanie, zapał i pracę zespołową w sporcie.


To właśnie tutaj 5G może stać się kluczowym czynnikiem umożliwiającym rozwój branży sportowej, zmieniając doświadczenia kibiców zarówno w domu, jak i na stadionie. Wydarzenia sportowe mogłyby lepiej zadowolić zarówno kibiców, którzy wybierają się na każdy mecz osobiście, jak i zagorzałych fanów, którzy oglądają mecz na odległość.

W erze cyfrowej i mobilnej konsumpcji fani oczekują wzmocnionych doświadczeń na swoich urządzeniach mobilnych. Dzięki transmisji strumieniowej, doświadczeniom w rozszerzonej rzeczywistości i dostępowi w czasie rzeczywistym do informacji o grze, następna generacja bezprzewodowych technologii mobilnych może zapewnić lepsze wrażenia, na nowo odkrywając sposób, w jaki kibice uczestniczą w wydarzeniach.


Niezwykłe wrażenia sportowe w domu.Dziś fani sportu szukają nowych sposobów na przeżywanie sportu w sieci. Bardziej wciągające doświadczenia fanów można stworzyć dzięki zastosowaniu kamer 360 stopni, wirtualnej rzeczywistości i rzeczywistości rozszerzonej. Kibice mogliby spacerować wzdłuż linii bocznej, zobaczyć, co widzą bramkarze lub przyłączyć się do świętowania zwycięstwa w szatni - wszystko po to, aby przybliżyć kibiców do akcji bezpośrednio z ich domów.


Wraz z rozwojem ekranów osobistych i wideo na żądanie coraz więcej widzów zasiada samotnie przed ekranem. Ten trend może zostać odwrócony dzięki możliwościom i obietnicy wirtualnej rzeczywistości. Może to zapewnić sposób na połączenie się z przyjaciółmi oglądającymi mecz z różnych miejsc, tworząc "wirtualną trybunę" na te czasy, kiedy nie możesz być tam osobiście.Wirtualna rzeczywistość (VR) niesie ze sobą również ekscytującą perspektywę: możliwość oglądania treści 4K bez posiadania dużego ekranu i umożliwienie oglądania na żądanie, które stanie się aktywnością bardziej społeczną niż obecnie. Wkrótce przyjaciele i osoby o podobnych zainteresowaniach będą mogły wspólnie oglądać treści w tym samym pokoju VR, widzowie filmowi będą mogli oglądać filmy w dowolnym miejscu na scenie, a fani sportu będą mogli wspólnie przeżywać mecz piłkarski na stadionie VR, tak jakby rzeczywiście tam byli.


A dla fanów sportu, którzy mogą znajdować się na obszarach bez zasięgu światłowodu, 5G pozwala aplikacjom na dostęp poprzez stałą sieć bezprzewodową do strumieniowania bardzo wysokiej jakości wideo w formacie 4K, 360 lub AR/VR.

Oznacza to, że możesz oglądać wideo 4K bezpośrednio na swoim urządzeniu mobilnym. Ale 5G jest również tak szybka i niezawodna, że będzie prawdziwym konkurentem dla stacjonarnych sieci bezprzewodowych na rynku szerokopasmowym. Umożliwi on bezprzewodowe przesyłanie strumienia wideo 4K do telewizora z dużym ekranem. I nie chodzi tu tylko o poprawę jakości. Będziesz miał również możliwość wyboru kąta kamery, który chcesz, lub mieć informacje nałożone na ekranie, lub oglądać w wirtualnej rzeczywistości.


Stwórz połączony stadion.Dobre wrażenia na stadionie to podstawa, by cieszyć się sportem na żywo. Kibice wykorzystują dziś łączność swoich smartfonów do korzystania z sieci społecznościowych lub do obstawiania zakładów online. Jednak można zrobić o wiele więcej, aby połączyć fanów z akcją. Jest to jeden z obszarów, w którym 5G może poprawić ogólne wrażenia w porównaniu do standardowych rozwiązań WIFI.

5G może rozszerzyć doświadczenia kibiców podczas meczu, tworząc nowe możliwości. Obecnie jest on w stanie połączyć czujniki w piłkach, bramkach, a nawet zawodnikach - wszystko w czasie rzeczywistym z bardzo niską latencją. Technologia nowej generacji może zapewnić wystarczającą pojemność stadionu, aby umożliwić kibicom strumieniowe przesyłanie wideo w wysokiej jakości i dzielenie się widokiem ze swoich miejsc z innymi uczestnikami tego samego meczu.

Nadchodzą kolejne zmiany, które mają poprawić wrażenia kibiców dzięki łączności 5G, w tym możliwość oglądania meczów pod nowymi kątami widzenia. Będą oni mogli używać swoich telefonów, aby przełączać się pomiędzy różnymi kamerami 360° o ultra-wysokiej rozdzielczości, filmującymi cały stadion w wirtualnej rzeczywistości.

Wprowadzenie 5G na stadionie tworzy również poziomą platformę do obsługi dodatkowych aplikacji. Na przykład, kibice mogliby monitorować i śledzić występy sportowców w czasie rzeczywistym podczas treningów i zawodów.

55 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page